Duben, květen, červen: nejlepší čas na prodej nemovitostí! (i v krizové době)

26.03.2020

 Svět, i Česká republika, bojuje s pandemií koronaviru (COVID-19). Nespočet opatření způsobilo, že má člověk pocit, že se svět zastavil. I přesto je třeba přemýšlet, co bude dál, včetně otázky bydlení. Zvažujete prodej nemovitosti? Duben, květen, červen je nejlepší čas na prodej nemovitostí!

Stejně jako u prodeje zmrzliny je nejsilnější období na prodej léto, tak u prodeje nemovitostí je to jaro. Statistiky potvrzují, že právě v tomto období se jich prodává nejvíce a díky většímu zájmu lze dosáhnout i lepší kupní ceny. Příjemné počasí a rozkvetlé stromy motivují lidi hledat vysněnou nemovitost a to ještě před červencovou dovolenou, o to větší zájem je o chaty a chalupy, aby je mohli začátkem sezóny využívat.

U cen nemovitostí se skloňuje otázka poklesu, to se však neprojeví za den. Při správně nastaveném plánu prodeje je stále reálné prodat za dosavadní ceny.

Pro kupující jsou zajímavé úrokové sazby, které se podle všeho budou snižovat, proto není důvod očekávat pokles poptávky u zájemců o dlouhodobé bydlení.

Pokud chcete nemovitost proměnit v hotovost, je třeba vzít v potaz, že nemovitostí mají střední likviditu, pokud nejste ochotný zbytečně prodávat pod cenou, musíte počítat, že peníze uvidíte v řádech měsíců. Tuto dobu jsem schopný Vám zkrátit, díky správně nastavenému plánu prodeje a využití moderních nástrojů.

Pokud přemýšlíte o prodeji dlouhodobě nebo potřebujete peníze vzhledem k vzniklé situaci v České republice, doporučuji s tím začít okamžitě.

Yuriy Tsypuk

Chcete zajistit cílený prodej nemovitosti pomocí moderních nástrojů?