Články

 

Jak název napovídá, často se mě na prohlídkách stavebních pozemků zájemci ptají, proč není na katastru nemovitostí pozemek evidovaný jako stavební, ale jako trvalý travní porost nebo zahrada. Na katastru nemovitostí nelze ověřit, zda je pozemek skutečně stavební nebo ne, tam je pouze uváděný druh pozemku, jeho výměra a případně břemena, či zástavy....

Od 1. ledna 2018 se vrátilo předkupní právo při prodeji spoluvlastnického podílu. Jeho cílem je sjednotit vlastnictví nemovitosti pro zjednodušení následného nakládání s majetkem. V praxi se převod prodlužuje a zejména u nových developerských projektů hrozí znehodnocení majetků při prodeji (sdílené garážové stání, sklepy, příjezdové cesty).

Kvalitní prezentace rozhoduje o výší zájemců a to následně o kupní ceně. Proto není radno ji podceňovat a odbýt vyfocením rozvařeného oběda a zvířat pobíhajících po pozemku (naštěstí už málo k vidění).

Focení dronem

12.04.2019

Focení dronem stavebního pozemku určeného pro průmyslovou výstavbu ve Zbirohu.

Pár dní zpět se mi ozval bývalý klient, že potřebuje rychle znalecký posudek pro finanční úřad na nemovitost, kterou nabyl darem. Zároveň jsem začátkem roku prodal byt nabytý v dědictví, proto jsem se rozhodl napsat svůj první článek na téma daň z příjmu při prodeji děděných a darovaných nemovitosti.